Zmizelá Kutná Hora   »  Prameny   »  Prezentace projektu

Odborný seminář 2009

Dne 1. 12. 2009 se uskutečnily od 16 hodin v přednáškové síni na Hrádku odborné přednášky, které přiblížily současný stav bádání o historických obrazových pramenech města a byl zde oficiálně představen celý projekt a jednotlivé výstupy.

První část více jak dvou a půl hodinového semináře byla věnována přednáškám o obrazových pramenech Kutné Hory a sedleckého kláštera, v níž vystoupil ředitel Státního okresního archivu v Kutné Hoře Mgr. Vojtěch Vaněk s přednáškou o vývoji kutnohorských vedut a Mgr. Pavel Scheufler, pedagog FAMU a specialista na historickou fotografii období Rakouska–Uherska o nejstarších kutnohorských fotografech a jejich ateliérech.

Druhá část semináře byla věnována prezentaci projektu Zmizelá Kutná Hora. V úvodu vystoupila redaktorka Nakladatelství Paseka Magdalena Hennerová a představila čerstvě vydanou stejnojmennou knihu, další přednáškou přiblížila Mgr. PhDr. Petra Mašitová, PhD. z Ministerstva kultury ČR grantový program Podpora pro památky UNESCO, který tvořil nejpodstatnější podíl financování projektu po oba roky jeho řešení. V závěru druhé části semináře byly podrobně prezentovány webové stránky projektu, webmaster Jiří Novák vysvětlil složitý vývoj softwaru a plnění Digitálního archivu. Seminářem provázel autor projektu PhDr. Aleš Pospíšil a zúčastnilo se jej na padesát posluchačů.

Vernisáž výstavy 2009

Po skončení odborného semináře se jeho posluchači a další pozvaní hosté přesunuli do výstavních prostor v přízemí Hrádku, kde se od 18:30 konala vernisáž výstavy originálů obrazových pramenů.

Vernisáž zahájila ředitelka Nadace Kutná Hora – památka UNESCO Dagmar Fundová a místostarosta města Kutné Hory MVDr. Václav Vančura, který převzal záštitu nad projektem. Poté vystoupil kutnohorský sbor Cantica s několika skladbami z období gotiky a renesance z kutnohorských kancionálů i několika koledami.

Vernisáže se zúčastnilo na šedesát pozvaných hostů a připraveno bylo také malé pohoštění. Autor projektu Aleš Pospíšil v rámci večera poskytl několik rozhovorů pro média, například pro Český rozhlas Region, který si můžete poslechnout zde.

Tiskové zprávy a recenze

Tiskové zprávy a recenze o projektu Zmizelá Kutná Hora a všech jeho součástech.

Propagace projektu

Projekt Zmizelá Kutná Hora je řešen graficky jednotně. Černá barva podkladu evokuje stránky starého alba, obrázky jsou na něm působivé a celkový dojem je klidný, použito je jednotné logo i razítko www. K propagaci projektu byl vytvořen oboustranně tištěný skládaný leták a plakát.

Pokud byste měli zájem propagovat náš projekt u vás, napište si zdarma o tyto propagační materiály (zašlete e–mail nebo použijte formulář dole na stránce), případně si můžete plakát i leták stáhnout v elektronické podobě.

Leták Zmizelá Kutná Hora

Plakát Zmizelá Kutná Hora

Propagační animace

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu