Zmizelá Kutná Hora   »  Novinky
12. června 2022

Kurz 10 slohů architektury v K. Hoře 2022/2023 - rozpis lekcí

V září odstartuje další ročník populárního vzdělávacího kurzu pro veřejnost zaměřený na výuku historických slohů a umění. Cyklus tvoří dvacet lekcí, rozdělených do deseti přednášek v Dačického domě a deseti exkurzí po Kutné Hoře, regionu i Praze. Účastníci navíc obdrží 20 pracovních listů, certifikát o absolvování kurzu a další bonusy. Zajistěte si účast už nyní! Kapacita je omezena. 

Podrobnosti
20. května 2022

Nový díl edice stále v prodeji

Ve znovuotevřených knihkupectvích po odmlce způsobené pandemickými opatřeními v roce 2020 až 2021 si můžete zakoupit nový díl naší knižní edice pojednávající o stavbách první republiky v Kutné Hoře. Kromě kutnohorských prodejen, památkových objektů a e-shopu si knihu můžete nově zakoupit i prostřednictvím internetového knihkupectví Kosmas.  

Podrobnosti
18. května 2022

Rozhlasové povídání o Kutné Hoře

Kunsthistorik Aleš Pospíšil byl hostem zpěváka a moderátora Pavla Vítka v Českém rozhlase Region. Pořad Tady to znám je zaměřený vždy na konkrétní místo ve středních Čechách, které daný host dobře zná a ke kterému má osobní vztah, vypráví o něm, jak jej vnímá, jaká má oblíbená místa, ale i zvláštní vzpomínky. Téma rozhovoru o městě Kutná Hora byla tedy jasná volba.

Podrobnosti
16. února 2022

Přednáška o kutnohorské sv. Barboře

Péče o Barboru s podtitulem Historie oprav chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře od 18. do 21. století byl název přednášky Aleše Pospíšila na Nové scéně Dusíkova divadla. Akci zorganizoval Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská“ s podporou města Čáslav.

Podrobnosti
05. října 2021

Tellerův cukrovar

Již jedenáctý ročník Dne architektury přilákal do Tellerova cukrovaru více než stovku návštěvníků. Průvodcem po této industriální památce, která aktuálně prochází náročnou rekonstrukcí, byl historik umění a kutnohorský památkář Aleš Pospíšil. Ten hned na úvod přivítal návštěvníky slovy, že tento ročník je, co se počtu návštěvníků týče, rekordní a vzpomenul také na ročníky předešlé.

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu