Zmizelá Kutná Hora   »  Novinky
20. května 2023

Soutěž 10 slohů architektury v Kutné Hoře

Navštivte právě probíhající kurz o architektuře a umění Kutné Hory virtuálně! Zapojte se do soutěže připravené společně s redakcí Kutnohorských listů. V celkem deseti dílech postupně představíme širokou plejádu architektonických slohů zastoupených v Kutné Hoře a okolí.

Podrobnosti
01. prosince 2022

Nový díl edice stále v prodeji

Ve znovuotevřených knihkupectvích po odmlce způsobené pandemickými opatřeními v roce 2020 až 2021 si můžete zakoupit nový díl naší knižní edice pojednávající o stavbách první republiky v Kutné Hoře. Kromě kutnohorských prodejen, památkových objektů a e-shopu si knihu můžete nově zakoupit i prostřednictvím internetového knihkupectví Kosmas.  

Podrobnosti
11. listopadu 2022

Předplatné kurzu architektury

Poznejte širokou plejádu architektonických slohů a stylů zastoupených v Kutné Hoře. Jako tip na Vánoční dárek nabízíme předplatné vzdělávacího kurzu 10 slohů architektury v Kutné Hoře formou dárkového poukazu. Neváhejte, kapacita je omezena!

Podrobnosti
12. června 2022

Kurz 10 slohů architektury v K. Hoře 2022/2023

V září odstartuje další ročník populárního vzdělávacího kurzu pro veřejnost zaměřený na výuku historických slohů a umění. Cyklus tvoří dvacet lekcí, rozdělených do deseti přednášek v Dačického domě a deseti exkurzí po Kutné Hoře, regionu i Praze. Účastníci navíc obdrží 20 pracovních listů, certifikát o absolvování kurzu a další bonusy. Zajistěte si účast už nyní! Kapacita je omezena. 

Podrobnosti
18. května 2022

Rozhlasové povídání o Kutné Hoře

Kunsthistorik Aleš Pospíšil byl hostem zpěváka a moderátora Pavla Vítka v Českém rozhlase Region. Pořad Tady to znám je zaměřený vždy na konkrétní místo ve středních Čechách, které daný host dobře zná a ke kterému má osobní vztah, vypráví o něm, jak jej vnímá, jaká má oblíbená místa, ale i zvláštní vzpomínky. Téma rozhovoru o městě Kutná Hora byla tedy jasná volba.

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu