Zmizelá Kutná Hora   »  Novinky
27. března 2024

Předplatné kurzu architektury

Poznejte širokou plejádu architektonických slohů a stylů zastoupených v Kutné Hoře. Jako tip nabízíme předplatné vzdělávacího kurzu 10 slohů architektury v K. Hoře formou dárkového poukazu. Jde již o pátý - jubilejní ročník kurzu!

Podrobnosti
10. října 2023

Nový díl edice o stavbách první republiky

Kniha přináší pohled na opomíjenou architekturu, která v Kutné Hoře vznikla mezi lety 1920 až 1940, jako například kino Modrý kříž, Průmyslová škola, Dům vojenských gážistů nebo Zelenkova vila. K dostání je ve všech kutnohorských knihkupectvích, památkových objektech a nově ji lze objednat i prostřednictvím internetového knihkupectví Kosmas

Podrobnosti
01. října 2023

Santini v Sedlci

Katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, kostelem Všech svatých s kostnicí a bývalým konventem sedleckého kláštera provedl v sobotu 30. září v rámci Dne architektury kutnohorský památkář a historik umění Aleš Pospíšil.

Podrobnosti
01. září 2023

Čtvrtý ročník kurzu architektury

10 slohů architektury v Kutné Hoře je název vzdělávacího kurzu pro veřejnost, který probíhá v akademickém roce 2023/2024. Zahájen byl 7. září a přejeme frekventantům, aby si historickou architekturu a umění příjemně užili.

Podrobnosti
20. června 2023

V Kutné Hoře jsou zastoupeny všechny architektonické slohy

Čtenáři Kutnohorských listů se po deset měsíců měli možnost seznamovat s širokou plejádou architektonických slohů zastoupených v Kutné Hoře a okolí a zároveň si zasoutěžit.

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu