Zmizelá Kutná Hora   »  Novinky
13. července 2024

Vzdělávací kurz architektury začne v září

Poznejte širokou plejádu architektonických slohů a stylů zastoupených v Kutné Hoře. Od letošního září se rozeběhne již 5. ročník kurzu, který vás seznámí s hodnotami architektury města, které je součástí památek Světového dědictví. Předplatné kurzu 10 slohů architektury lze zakoupit i formou dárkového poukazu.

Podrobnosti
01. července 2024

Památkář Aleš Pospíšil píše studii o chrámu sv. Barbory

Rozhovor v prázdninovém vydání Kutnohorských listů přibližuje novinky, které autor projektu Zmizelá Kutná Hora aktuálně připravuje. Mimo povídání o kutnohorském chrámu sv. Barbory se dozvíte o přípravě podkladů pro rekonstrukci podoby chrámu do počítačové hry Kingdom Come Deliverence 2 nebo co je nového v populárním kurzu architektury.

Podrobnosti
10. října 2023

Nový díl edice o stavbách první republiky

Kniha přináší pohled na opomíjenou architekturu, která v Kutné Hoře vznikla mezi lety 1920 až 1940, jako například kino Modrý kříž, Průmyslová škola, Dům vojenských gážistů nebo Zelenkova vila. K dostání je ve všech kutnohorských knihkupectvích, památkových objektech a nově ji lze objednat i prostřednictvím internetového knihkupectví Kosmas

Podrobnosti
01. října 2023

Santini v Sedlci

Katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, kostelem Všech svatých s kostnicí a bývalým konventem sedleckého kláštera provedl v sobotu 30. září v rámci Dne architektury kutnohorský památkář a historik umění Aleš Pospíšil.

Podrobnosti
01. září 2023

Čtvrtý ročník kurzu architektury

10 slohů architektury v Kutné Hoře je název vzdělávacího kurzu pro veřejnost, který probíhá v akademickém roce 2023/2024. Zahájen byl 7. září a přejeme frekventantům, aby si historickou architekturu a umění příjemně užili.

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu