Zmizelá Kutná Hora   »  Novinky
07. ledna 2022

Kurz 10 slohů architektury v Kutné Hoře 2022/2023

V září odstartuje další ročník populárního vzdělávacího kurzu pro veřejnost zaměřený na výuku historických slohů a umění. Cyklus tvoří dvacet lekcí, rozdělených do deseti přednášek v Dačického domě a deseti exkurzí po Kutné Hoře, regionu i Praze. Účastníci navíc obdrží 20 pracovních listů, certifikát o absolvování kurzu a další bonusy. Zajistěte si účast už nyní! Kapacita je omezena. 

Podrobnosti
01. listopadu 2021

Nový díl edice stále v prodeji

Ve znovuotevřených knihkupectvích po odmlce způsobené pandemickými opatřeními v roce 2020 až 2021 si můžete zakoupit nový díl naší knižní edice pojednávající o stavbách první republiky v Kutné Hoře. Kromě kutnohorských prodejen, památkových objektů a e-shopu si knihu můžete nově zakoupit i prostřednictvím internetového knihkupectví Kosmas.  

Podrobnosti
05. října 2021

Tellerův cukrovar

Již jedenáctý ročník Dne architektury přilákal do Tellerova cukrovaru více než stovku návštěvníků. Průvodcem po této industriální památce, která aktuálně prochází náročnou rekonstrukcí, byl historik umění a kutnohorský památkář Aleš Pospíšil. Ten hned na úvod přivítal návštěvníky slovy, že tento ročník je, co se počtu návštěvníků týče, rekordní a vzpomenul také na ročníky předešlé.

Podrobnosti
10. května 2021

10 slohů architektury v Kutné Hoře

Druhý ročník vzdělávacího kurzu pro veřejnost nabídne od září do června deset tematických přednášek a deset exkurzí po Kutné Hoře, okolí i v Praze. V září bude tématem románský sloh, v říjnu gotika, v listopadu renesance a v prosinci baroko. Další lekce budou věnovány empíru, historismu a secesi, kubismu nebo i socialistické a soudobé architektuře.

Podrobnosti
20. listopadu 2020

Den architektury v secesní vile a kině

Jubilejní 10. ročník Dne architektury jsme oslavili v Kutné Hoře v sobotu 3. října celoodpoledním programem. Dvě akce navštívilo přes osmdesát architektury milovných návštěvníků, navzdory protikoronavirovým opatřením.

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu