Zmizelá Kutná Hora   »  Novinky
30. prosince 2019

Nový díl knižní edice

Vybraným stavbám první republiky je věnován nový díl edice Zmizelé Kutné Hory. Kniha byla slavnostně představena za mimořádného zájmu veřejnosti v listopadu 2019 v Kafírnictví na Palackého náměstí v K. Hoře. K dostání je ve všech kutnohorských knihkupectvích, vybraných památkových objektech a také e-shopu. 

Podrobnosti
29. prosince 2019

PF 2020

Vážení přátelé Zmizelé Kutné Hory, uplynulý rok byl v historii projektu klíčový: Vyšla knížka Stavby první republiky v naší nové edici a internetové stránky prošly designovou a programátorskou úpravou. A jaké jsou naše plány do budoucna?

Podrobnosti
11. listopadu 2019

Autogramiáda nové knížky

Na svatomartinské pondělí byl v kutnohorském Kafírnictví na Palackého náměstí slavnostně pokřtěn nový díl edice Zmizelé Kutné Hory. Následovala autogramiáda za účasti autora knihy Aleše Pospíšila a spoluautorů - kutnohorského grafika Jiřího D. Dostála a pražského fotografa Jiřího Podrazila.

Podrobnosti
10. října 2019

Kutnohorský funkcionalismus 30. a 90. let

Letos se Den architektury konal v Kutné Hoře již potřetí ve funkcionalistické Zelenkově vile. V podvečerní atmosféře vily představil Aleš Pospíšil nejvýznamnější kutnohorské stavby éry funkcionalismu a připomněl i silnou místní rezonanci tohoto stylu v porevoluční době.

Podrobnosti
01. června 2019

Zmizelá Kutná Hora ožije v knižní edici

Projekt Zmizelá Kutná Hora si letos připomíná desáté výročí od svého vzniku. Jedním z výstupů projektu byla stejnojmenná publikace, která se dočká ediční řady. V letošním roce vyjde kniha věnovaná vybraným stavbám První republiky.

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu