Zmizelá Kutná Hora   »  Novinky
19. září 2022

Den architektury 2022

Nemocnice bývá místem, kterému se ze své podstaty většina z nás raději vyhýbá. Ale i takový objekt může mít svou historii a mohou se v něm nacházet dosud neobjevené prostory. Areál kutnohorské nemocnice začal ve čtvrti Žižkov postupně vyrůstat od třicátých let minulého století a k původnímu vybavení patřila také střešní kaple, kterou v rámci prohlídky v sobotu 1. 10. ve 14hod navštívíme.

Podrobnosti
01. srpna 2022

Nový díl edice stále v prodeji

Ve znovuotevřených knihkupectvích po odmlce způsobené pandemickými opatřeními v roce 2020 až 2021 si můžete zakoupit nový díl naší knižní edice pojednávající o stavbách první republiky v Kutné Hoře. Kromě kutnohorských prodejen, památkových objektů a e-shopu si knihu můžete nově zakoupit i prostřednictvím internetového knihkupectví Kosmas.  

Podrobnosti
12. června 2022

Kurz 10 slohů architektury v K. Hoře 2022/2023

V září odstartuje další ročník populárního vzdělávacího kurzu pro veřejnost zaměřený na výuku historických slohů a umění. Cyklus tvoří dvacet lekcí, rozdělených do deseti přednášek v Dačického domě a deseti exkurzí po Kutné Hoře, regionu i Praze. Účastníci navíc obdrží 20 pracovních listů, certifikát o absolvování kurzu a další bonusy. Zajistěte si účast už nyní! Kapacita je omezena. 

Podrobnosti
18. května 2022

Rozhlasové povídání o Kutné Hoře

Kunsthistorik Aleš Pospíšil byl hostem zpěváka a moderátora Pavla Vítka v Českém rozhlase Region. Pořad Tady to znám je zaměřený vždy na konkrétní místo ve středních Čechách, které daný host dobře zná a ke kterému má osobní vztah, vypráví o něm, jak jej vnímá, jaká má oblíbená místa, ale i zvláštní vzpomínky. Téma rozhovoru o městě Kutná Hora byla tedy jasná volba.

Podrobnosti
16. února 2022

Přednáška o kutnohorské sv. Barboře

Péče o Barboru s podtitulem Historie oprav chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře od 18. do 21. století byl název přednášky Aleše Pospíšila na Nové scéně Dusíkova divadla. Akci zorganizoval Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská“ s podporou města Čáslav.

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu