Zmizelá Kutná Hora   »  Novinky

Den architektury

21. září 2017
Zveme vás na prohlídku funkcionalistické Zelenkovy vily v Kutné Hoře.
Podrobnosti

PF 2017

20. prosince 2016
Přejeme všem pevné zdraví, rodinné pohody a mnoho pracovních úspěchů v roce 2017!
Podrobnosti

Doprodej naší knihy!

01. září 2016
Nakladatelství Paseka zahájilo doprodej posledních kusů naší knihy.
Podrobnosti

Nová kniha o Sedlci

10. prosince 2015
„Sedlec – příběh podivuhodného místa Kutné Hory“ je název nové knihy kutnohorského památkáře, historika umění a vysokoškolského pedagoga Aleše Pospíšila, která čtenářům poutavou formou přiblíží dějiny lokality, plné velkolepých vzmachů i pádů, uměleckých děl i tragédií, ztrát i obnov.
Podrobnosti

Vyšla nová publikace o Kutné Hoře!

09. prosince 2014
Na předvánočním knižním trhu se objevila nová reprezentativní publikace o Kutné Hoře. Vyšla v nakladatelství FOIBOS BOOKS, editorem publikace je kutnohorský památkář Aleš Pospíšil. Křest proběhl v úterý 9. prosince 2014 od 16:00 v GASK.
Podrobnosti

4. přírůstek Digitálního archivu: Historické mapy

15. prosince 2010
Mapové podklady mají zásadní význam při studiu dějin města, v detailech jeho půdorysu i v širších geografických souvislostech. Nové přírůstky pocházejí z několika našich veřejných sbírek, ale také z Vídně a byly zpracovány v rámci Historického atlasu Kutné Hory.
Podrobnosti

Předvánoční akce: naše kniha jen za 259 Kč!

10. prosince 2010
Nakladatelství Paseka zavedlo na předvánoční trh akční slevu knihy Zmizelá Kutná Hora ve vybraných knihkupectvích v Kutné Hoře.
Podrobnosti

Právě vyšel Historický atlas Kutné Hory

07. prosince 2010
Ve čtvrtek 16. prosince od 17:00 proběhne na kutnohorském Hrádku slavnostní prezentace Historického atlasu měst – č. 22 Kutná Hora.
Podrobnosti

Oslavujeme roční výročí projektu

01. prosince 2010
Dnes je to přesně rok, kdy byly veřejnosti představeny hlavní výstupy projektu Zmizelá Kutná Hora v rámci komponovaného večera na kutnohorském Hrádku. Toto datum se stane do budoucna příležitostí roční rekapitulace činnosti projektu, budeme vám předkládat jakousi výroční zprávu.
Podrobnosti

Kutná Hora bude mít svůj Historický atlas

02. listopadu 2010
V těchto dnech jde do tisku Historický atlas města Kutné Hory, který vyjde před letošními Vánocemi. Atlas přináší nejnovější pohled na historický vývoj města a na jeho přípravě se podílel široký autorský kolektiv.
Podrobnosti