Co je Zmizelá Kutná Hora?

Projekt digitalizace a zpřístupnění mimořádného souboru historických fotografií, maleb a dalších obrazových pramenů Kutné Hory a Sedlce pro nejširší veřejnost. V rámci České republiky unikátní projekt, který má vlastní knižní edici a specializované webové stránky.  

Vznikl v roce 2009 a do současnosti se jeho autorovi podařilo ze státních a soukromých sbírek soustředit bezmála dva tisíce pramenů.

Prameny

Hrajte s námi

Jaký byl historický název tohoto domu?

Novinky

05. října 2021

Tellerův cukrovar

Již jedenáctý ročník Dne architektury přilákal do Tellerova cukrovaru více než stovku návštěvníků. Průvodcem po této industriální památce, která aktuálně prochází náročnou rekonstrukcí, byl historik umění a kutnohorský památkář Aleš Pospíšil. Ten hned na úvod přivítal návštěvníky slovy, že tento ročník je, co se počtu návštěvníků týče, rekordní a vzpomenul také na ročníky předešlé.

Podrobnosti
20. května 2021

Nový díl edice stále v prodeji

Ve znovuotevřených knihkupectvích po odmlce způsobené pandemickými opatřeními v roce 2020 až 2021 si můžete zakoupit nový díl naší knižní edice pojednávající o stavbách první republiky v Kutné Hoře. Novinkou je, že kromě kutnohorských prodejen, památkových objektů a e-shopu knihu můžete zakoupit i prostřednictvím internetového knihkupectví Kosmas.  

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu