Co je Zmizelá Kutná Hora?

Projekt digitalizace a zpřístupnění mimořádného souboru historických fotografií, maleb a dalších obrazových pramenů Kutné Hory a Sedlce pro nejširší veřejnost. V rámci České republiky unikátní projekt, který má vlastní knižní edici a specializované webové stránky.  

Vznikl v roce 2009 a do současnosti se jeho autorovi podařilo ze státních a soukromých sbírek soustředit bezmála dva tisíce pramenů.

Prameny

Hrajte s námi

Jaký dům zachycuje tato olejomalba?

Novinky

13. července 2024

Vzdělávací kurz architektury začne v září

Poznejte širokou plejádu architektonických slohů a stylů zastoupených v Kutné Hoře. Od letošního září se rozeběhne již 5. ročník kurzu, který vás seznámí s hodnotami architektury města, které je součástí památek Světového dědictví. Předplatné kurzu 10 slohů architektury lze zakoupit i formou dárkového poukazu.

Podrobnosti
01. července 2024

Památkář Aleš Pospíšil píše studii o chrámu sv. Barbory

Rozhovor v prázdninovém vydání Kutnohorských listů přibližuje novinky, které autor projektu Zmizelá Kutná Hora aktuálně připravuje. Mimo povídání o kutnohorském chrámu sv. Barbory se dozvíte o přípravě podkladů pro rekonstrukci podoby chrámu do počítačové hry Kingdom Come Deliverence 2 nebo co je nového v populárním kurzu architektury.

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu