Co je Zmizelá Kutná Hora?

Projekt digitalizace a zpřístupnění mimořádného souboru historických fotografií, maleb a dalších obrazových pramenů Kutné Hory a Sedlce pro nejširší veřejnost. V rámci České republiky unikátní projekt, který má vlastní knižní edici a specializované webové stránky.  

Vznikl v roce 2009 a do současnosti se jeho autorovi podařilo ze státních a soukromých sbírek soustředit bezmála dva tisíce pramenů.

Prameny

Hrajte s námi

Jaký právě mizející objekt zachyuje tato fotografie?

Novinky

19. září 2022

Den architektury 2022

Nemocnice bývá místem, kterému se ze své podstaty většina z nás raději vyhýbá. Ale i takový objekt může mít svou historii a mohou se v něm nacházet dosud neobjevené prostory. Areál kutnohorské nemocnice začal ve čtvrti Žižkov postupně vyrůstat od třicátých let minulého století a k původnímu vybavení patřila také střešní kaple, kterou v rámci prohlídky v sobotu 1. 10. ve 14hod navštívíme.

Podrobnosti
01. srpna 2022

Nový díl edice stále v prodeji

Ve znovuotevřených knihkupectvích po odmlce způsobené pandemickými opatřeními v roce 2020 až 2021 si můžete zakoupit nový díl naší knižní edice pojednávající o stavbách první republiky v Kutné Hoře. Kromě kutnohorských prodejen, památkových objektů a e-shopu si knihu můžete nově zakoupit i prostřednictvím internetového knihkupectví Kosmas.  

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu