Co je Zmizelá Kutná Hora?

Projekt digitalizace a zpřístupnění mimořádného souboru historických fotografií, maleb a dalších obrazových pramenů Kutné Hory a Sedlce pro nejširší veřejnost. V rámci České republiky unikátní projekt, který má vlastní knižní edici a specializované webové stránky.  

Vznikl v roce 2009 a do současnosti se jeho autorovi podařilo ze státních a soukromých sbírek soustředit bezmála dva tisíce pramenů.

Prameny

Hrajte s námi

V jaké ulici stál tento zaniklý dům?

Novinky

22. listopadu 2021

Tip na Vánoční dárek: předplatné kurzu architektury

Nabízíme vám předplatné dalšího ročníku populárního vzdělávacího kurzu pro veřejnost: 10 slohů architektury v Kutné Hoře. Kurz sestává z cyklu dvaceti lekcí, rozdělených do deseti přednášek v Dačického domě a deseti exkurzí po Kutné Hoře, širším regionu i Praze. Účastníci navíc obdrží 20 pracovních listů, certifikát o absolvování kurzu a další bonusy.

Podrobnosti
01. listopadu 2021

Nový díl edice stále v prodeji

Ve znovuotevřených knihkupectvích po odmlce způsobené pandemickými opatřeními v roce 2020 až 2021 si můžete zakoupit nový díl naší knižní edice pojednávající o stavbách první republiky v Kutné Hoře. Novinkou je, že kromě kutnohorských prodejen, památkových objektů a e-shopu knihu můžete zakoupit i prostřednictvím internetového knihkupectví Kosmas.  

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu