Co je Zmizelá Kutná Hora?

Projekt digitalizace a zpřístupnění mimořádného souboru historických fotografií, maleb a dalších obrazových pramenů Kutné Hory a Sedlce pro nejširší veřejnost. V rámci České republiky unikátní projekt, který má vlastní knižní edici a specializované webové stránky.  

Vznikl v roce 2009 a do současnosti se jeho autorovi podařilo ze státních a soukromých sbírek soustředit bezmála dva tisíce pramenů.

Prameny

Hrajte s námi

Jakou ulici zachycuje tato fotografie?

Novinky

21. června 2021

10 slohů architektury v Kutné Hoře

Vzdělávací kurz pro veřejnost nabídne od letošního září dvacet lekcí, rozdělených do deseti přednášek a deseti exkurzí po Kutné Hoře, širším regionu i Praze. Jde o pokračování úspěšného prvního ročníku, jehož absolventi se naučili vnímat charakteristické rysy jednotlivých stavebních slohů a stylů a seznámili se stěžejními, ale i opomíjenými památkami.

Podrobnosti
20. května 2021

Nový díl edice stále v prodeji

Po prodejní odmlce způsobené pandemickými opatřeními se znovu otevřela knihkupectví, kde můžete zakoupit nový díl naší knižní edice pojednávající o stavbách první republiky v Kutné Hoře. Novinkou je, že kromě prodejen, památkových objektů a e-shopu knihu můžete zakoupit i prostřednictvím internetového knihkupectví Kosmas.  

Podrobnosti

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu