Zmizelá Kutná Hora   »  Autor   »  O autorovi projektu

O autorovi projektu

PhDr. Aleš Pospíšil

1974 v Kutné Hoře

Jsem historik umění a kutnohorský památkář. Architektura Kutné Hory a Sedlce se stala mým celoživotním tématem, kterému se věnuji od roku 1995. Od roku 2000 jsem zaměstnancem Národního památkového ústavu v Praze a od roku 2002 se jako odborný garant na pracovišti v Kutné Hoře profesně zabývám regenerací historického centra města a jednotlivých památek, ale také jejich výzkumem a prezentací.

Mým cílem je kvalitní a zodpovědný přístup k obnově památkového fondu města a popularizace památek. Autorsky se podílím na koncepci obnovy centra Kutné Hory a na řešení detailů jednotlivých historických objektů. Mimo to realizuji průzkumy, přednášky a výukové programy, výstavy a expozice, dosud jsem vydal pět publikací a řadu časopiseckých článků o historické architektuře Kutné Hory. Více se o mých aktivitách dozvíte v jednotlivých sekcích curriculum vitae na těchto stránkách.

Projekt Zmizelá Kutná Hora jsem vymyslel a zrealizoval v letech 2008-2009. Od 2010 udržuji a administruji tyto webové stránky na svůj náklad a ve svém volném čase. U příležitosti 10. výročí projektu v roce 2019 jsem nechal stránky upravit tak, aby se daly snadněji prohlížet prostřednictvím mobilního telefonu a tabletu, a postupně pracuji na dalších aktualizacích a doplňování pramenů.

Pokud vás projekt Zmizelá Kutná Hora zaujal a rozhodli jste se jeho další rozvíjení finančně podpořit, zde je číslo účtu: 123-1089150287/0100 pro mezinárodní transakce: IBAN CZ6001000001231089150287, BIC/SWIFT Codes KOMBCZPPXXX. Děkuji!

 

Vzdělání

  • Základní škola v Kutné Hoře
  • SOU uměleckořemeslné výroby v Praze, obor umělecký pasíř
  • Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor Obecná teorie a dějiny umění

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu