Zmizelá Kutná Hora   »  Autor   »  O autorovi projektu

O autorovi projektu

PhDr. Aleš Pospíšil

1974 v Kutné Hoře

Jsem historik umění, kutnohorský památkář a pedagog. Architektura Kutné Hory a Sedlce se stala mým celoživotním tématem. Od roku 2002 se profesně věnuji regeneraci historického centra města a opravám jednotlivých památek, ale také jejich výzkumu a prezentaci.

Mým cílem je kvalitní a zodpovědný přístup k obnově památkového fondu města a popularizace památek. Autorsky jsem se podílel na několika výstavách a stálých expozicích, dosud jsem vydal pět publikací a řadu časopiseckých článků o této památce světového dědictví UNESCO. Více se o mých aktivitách dozvíte v jednotlivých sekcích curriculum vitae na těchto stránkách.

Od roku 2010 udržuji a administruji tyto webové stránky na svůj náklad a ve svém volném čase. U příležitosti 10. výročí vzniku projektu v roce 2019 jsem nechal stránky upravit tak, aby se daly snadněji prohlížet prostřednictvím mobilního telefonu a tabletu, a postupně pracuji na dalších aktualizacích a doplňování pramenů. Pokud vás projekt Zmizelá Kutná Hora zaujal a rozhodli jste se jeho další rozvíjení finančně podpořit třeba i symbolickou částkou, zde je číslo účtu: 123-1089150287/0100 pro mezinárodní transakce: IBAN CZ6001000001231089150287, BIC/SWIFT Codes KOMBCZPPXXX. Děkuji!

 

Studium

  • Základní škola v Kutné Hoře
  • Střední odborná škola uměleckých řemesel v Praze, obor umělecký pasíř
  • Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor dějiny výtvarného umění

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu