Zmizelá Kutná Hora   »  Novinky

Kurz 10 slohů architektury v K. Hoře 2022/2023 - rozpis lekcí

V září odstartuje další ročník populárního vzdělávacího kurzu pro veřejnost zaměřený na výuku historických slohů a umění. Cyklus tvoří dvacet lekcí, rozdělených do deseti přednášek v Dačického domě a deseti exkurzí po Kutné Hoře, regionu i Praze. Účastníci navíc obdrží 20 pracovních listů, certifikát o absolvování kurzu a další bonusy. Zajistěte si účast už nyní! Kapacita je omezena. 

Na přednáškách si osvojíte teorii jednotlivých slohů - jejich charakteristiku, vznik a vývoj v Evropě a Čechách, naučíte se jak je poznávat a vnímat i ostatní druhy umění, které jsou spjaty s architekturou. 
 
Při exkurzích po městě i výjezdech do regionu se podrobně seznámíte se stěžejními, ale i opomíjenými památkami, které reprezentují daný stavební sloh. Prohlédnete si kromě samotné Kutné Hory i románský sv. Jakub a Záboří, barokní Sedlec a Nové Dvory nebo empírovou Kačinu. V závěru kurzu si znalosti zopakujete při celodenní exkurzi na Pražský hrad. Nad rámec kurzu vám nabídneme zahraniční exkurze např. do Florencie nebo Vídně.
 
Lektorem je historik umění a kutnohorský památkář PhDr. Aleš Pospíšil. Dvousemestrální kurz bude zahájen v září, kdy bude tématem antika a románský sloh, v říjnu gotika, v listopadu renesance a v prosinci baroko. Další lekce budou věnovány empíru, historismu a secesi, kubismu, funkcionalismu nebo i socialistické a soudobé architektuře. Bližší informace najdete v přiloženém letáku. 
 
Těšíme se na vás!
 

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu