Zmizelá Kutná Hora   »  Novinky

10 slohů architektury v Kutné Hoře

Vzdělávací kurz pro veřejnost nabídne od letošního září dvacet lekcí, rozdělených do deseti přednášek a deseti exkurzí po Kutné Hoře, širším regionu i Praze. Jde o pokračování úspěšného prvního ročníku, jehož absolventi se naučili vnímat charakteristické rysy jednotlivých stavebních slohů a stylů a seznámili se stěžejními, ale i opomíjenými památkami.

Kutná Hora a okolí je pokladnicí architektonických slohů od románského období až po současnost. Snad všichni znají významné kutnohorské stavby gotiky a baroka, ale už málokdo ví, ve kterém z kutnohorských domů se dosud skrývá renesance nebo kolik památek se tu dochovalo z období kubismu a funkcionalismu, či jaké smělé projekty zde nakonec nebyly zrealizovány...

Kurz dvaceti lekcí, rozdělených do deseti přednášek v Dačického domě a deseti exkurzí po Kutné Hoře, širším regionu i Praze nabídne zájemcům ještě více: obdrží 20 pracovních listů a certifikát o absolvování kurzu. Lektorem kurzu je historik umění a kutnohorský památkář PhDr. Aleš Pospíšil, autor řady knih o architektuře Kutné Hory, který je známý i svým poutavým projevem, například při akcích každoročního Dne architektury.

V přiloženém letáku najdete detailní informace o kurzu včetně rozpisu lekcí. Rezervujte se co nejdříve, kapacita je omezena. Těšíme se na vás!

Napište nám

Hledáme další prameny a sbírky!

Všechna políčka formuláře musí být vyplněná.
Buďte bez obav – vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.

Vyhledávání v digiarchivu