Fortifikační systém Kutné Hory byl budován ve dvou etapách v průběhu 14. století: první prstenec obemkl tzv. Horní město s Vlašským dvorem, poté následovalo opevnění tzv. Dolního města s kostelem Panny Marie Na Náměti. V druhé polovině 15. století byly hradby zesíleny a k roku 1490 byly dokončeny všechny hlavní brány, pojmenované podle směrů, kam se z města vycházelo – do Kouřimi, Kolína, Čáslavi a sedleckého kláštera (Klášterská brána).

V hradebním prstenci bylo vybudováno i množství menších branek a průchodů, z nichž připomeňme např. branku Podhrádeckou, Hloušeckou, bránu Starou a Novou, Katovu, Leflířskou, Žižkovu, Novomlýnskou nebo jeden malý průchod městská zvaný příznačně Myší díra. Fortifikační systém Kutné Hory byl budován ve dvou etapách v průběhu 14. století: první prstenec obemkl tzv. Horní město s Vlašským dvorem, poté následovalo opevnění tzv. Dolního města s kostelem Panny Marie Na Náměti. V druhé polovině 15. století byly hradby zesíleny a k roku 1490 byly dokončeny všechny hlavní brány, pojmenované podle směrů, kam se z města vycházelo – do Kouřimi, Kolína, Čáslavi a sedleckého kláštera (Klášterská brána).

V hradebním prstenci bylo vybudováno i množství menších branek a průchodů, z nichž připomeňme např. branku Podhrádeckou, Hloušeckou, bránu Starou a Novou, Katovu, Leflířskou, Žižkovu, Novomlýnskou nebo jeden malý průchod městskou hradbou, zvaný příznačně Myší díra.

zkh.jpg

Lorem ipsum dolor sit amet nadpis H2

Fortifikační systém Kutné Hory byl budován ve dvou etapách v průběhu 14. století: první prstenec obemkl Horní město s Vlašským dvorem, poté následovalo opevnění tzv. Dolního města s kostelem Panny Marie Na Náměti.

Lorem ipsum dolor sit amet nadpis H3

V druhé polovině 15. století byly hradby zesíleny a k roku 1490 byly dokončeny všechny hlavní brány, pojmenované podle směrů, kam se z města vycházelo – do Kouřimi, Kolína, Čáslavi a sedleckého kláštera.

Lorem ipsum dolor sit amet nadpis H4

V hradebním prstenci bylo vybudováno i množství menších branek:

  • branku Podhrádeckou
  • Hloušeckou
  • bránu Starou a Novou
  • Katovu
  • Leflířskou
  • Žižkovu

Fortifikační systém Kutné Hory byl budován ve dvou etapách v průběhu 14. století: první prstenec obemkl tzv. Horní město s Vlašským dvorem, poté následovalo opevnění tzv. Dolního města s kostelem Panny Marie Na Náměti.